• Výtvarný odbor

• Prípravné štúdium je určené pre deti predškolského veku od 5 rokov. Vyučovanie je formou hravých výtvarných činností, je zamerané na oboznámenie sa s jednoduchými výrazovými prostriedkami a materiálmi, s cieľom podnietiť u dieťaťa spontánne sebavyjadrenie.

Vyučovanie: 2 x 45 min. / 1 x týždenne
        *** Ponúkame možnosť prípravnej výtvarnej výchovy priamo v materských školách. ***

Základné štúdium I. stupňa trvá 8 rokov a je určené pre žiakov od 6 - do 14 rokov.
        Vyučovanie je orientované od materiálno-technického experimentovania v nižších ročníkoch cez plošné vytváranie - kreslenie, maľovanie, grafická tvorba k priestorovému vytváraniu - modelovanie, sochárstvo, keramika, tvorba šperku, krajinná tvorba atď.

Vyučovanie: 3 x 45 min. / 1 x týždenne.

Základné štúdium II. stupňa trvá 4 roky, je zamerané na samostatnú tvorbu alebo na prípravu na ďalšie štúdium výtvarnej profesie.

Vyučovanie: 3 x 45 min. / 1 x týždenne.